Hledá se 16 tisíc

Od expedice Hledá se 16 000 uplynuly přesně čtyři roky. Pojďme si společně zavzpomínat na unikátní šestnáctidenní osvětové turné po republice, které si mimojiné vzalo za cíl přilákat nové cvičící na nadcházející ročník maratonu MaRS.

Přečtěte si spolu s námi pozdravy od účastníků, kteří se na akci podíleli, napište nám, jak vzpomínáte na některou z našich zastávek vy sami, prohlédněte si fotografie na našem Facebooku nebo si přečtěte Deník pana Neurona, maskota celé výpravy. Ke koupi je stále také kniha Hledá se 16 000, v níž si můžete přečíst životní příběhy šestnáctky pacientů ze všech koutů republiky, jimiž jsme projeli, kteří se perou se životem nemoci nazdory.

POZDRAV OD OTCE MYŠLENKY ROMANA KVAPILA

Zdravím všechny senzační lidičky, které jsem se svým Neuronem v roce 2015 potkal při akci „Hledá se 16 tisíc“. Uskutečnit tento šílený nápad mi pomohl Nadační fond IMPULS. Tehdy jsem se setkal já a mí souputníci s vámi. Věřte mi, nabilo mě to energií a utvrdilo mě to v tom, že na boj s RS nejsem sám. I když šlo hlavně o to zapojit Vás do Akce Maraton s roztroušenou sklerózou, přesvědčil jsem se, že roztroušená skleróza má své pařáty po celé republice, a stejně jako já a lidé kolem mne se s těmito chapadly perou báječní lidé v celé republice.

Celou akci doprovázela mnohá setkání s Vámi, vyslechl jsem 16 fantastických příběhů. Krom těchto oficialit však celou výpravu doprovázel příběh posádky našeho expedičního vozu. Vše se okem fotoaparátu snažil zachytit fotograf výpravy Aleš. A právě tyto materiály bychom chtěli poslat do světa, a tak si připomenout tuto ojedinělou výpravu.

Nicméně bez setkání s Vámi by to nešlo. A tak bych Vás chtěl poprosit, zavzpomínejte, a napište nám pár řádků, jak jste vnímali Vy. Bylo by to úžasné doplnit naše vzpomínky Vašimi postřehy. Předem Vám moc děkuji a těším se na Vaše postřehy a vzpomínky. Nejsme na to sami!

Zdraví Roman

 


VIDEOPOZDRAV OD FOTOGRAFA ALEŠE ZAJÍČKA

Chceme tímto poděkovat všem, kteří nás při této akci podpořili a zároveň pozdravit všude tam, kde se náš “sklerotický cirkus” zastavil. Na viděnou se těší zajíci nejen na cestách – tetička Janina a sklerotický strýček Aleš.

VZPOMÍNKA ŘEDITELKY REGISTRU REMUS JANY VOJÁČKOVÉ

Hledá se 16000 – krásná a náročná a výjimečná akce. Krásná pro svoji myšlenku. Náročná pro 16 dnů na cestách, každý den vybalit a zabalit celý cirkus, spát pokaždé někde jinde. Výjimečná proto, že byla o LIDECH, o nových setkáních a nových přátelstvích. Byli jsme všichni hodně vidět a hodně slyšet, a to je v pořádku 🙂

Ale byli i ti, kteří nebyli ani vidět, ani slyšet a bez kterých by to vůbec nedopadlo. Impulsí děvčata Marcel se Stáňou nám bez ohledu na denní/noční dobu celých 16 dnů krásně kryla záda a zařídila a vyřídila nemožné pro zdárný průběh naší společné roadshow. Takže – díky všem viditelným a neviditelným za příležitost být u toho!

Jana